הוא איתי במלחמתי במחלה

שלום רב, אני מוצאת לנכון להסב תשומת לבך לרופא מיוחד במרכז הרפואי וולפסון. אני מניחה שבתוך העשייה הרבה והעומס המטורף, מעטים, אם בכלל, עוצרים לשבח ולהלל, או סתם לשים לב שהוא לא ״עוד אחד״. איני נוהגת לעשות זאת ולמעשה, את מה  שאני חושבת עליו, אמרתי לו, בפניו לא פעם.

ולא, אני לא סיפור הצלחה רפואי, אבל דווקא בגלל זה, גדולתו של הרופא הספציפי הזה, הנה חסרת תקדים.

היות ולא אני העניין כאן, אנסה ממש בקצרה לתאר את דרכי באונקולוגיה וזו – רק על מנת לתת דגש לעובדה שבשבע השנים האחרונות, טופלתי ו/או נתקלתי בלא מעט רופאים… בבתי החולים הגדולים והטובים בארץ וזאת בנוסף למספר רב ולא מבוטל של מפגשים עם רופאים באופן פרטי בתשלום.

2012 אובחנתי באיחור רב מאוד בסרטן שד. עברתי בבית החולים רמב״ם (אני תושבת חיפה) טיפול כימותרפי , ניתוח באסותא והקרנות ברמב״ם. המשכתי במעקב הדוק וטיפול תרופתי.

2015 חזר הסרטן והופיעו גרורות בעצמות.

טופלתי בבית החולים איכילוב. קוי טיפול רבים, התדרדרות המחלה, פרוצדורות רפואיות וכו׳. אושפזתי בפנימית ומשם הייתה הדרך די קצרה עד היום שבקשו ממני להיפרד מבנותיי.

חבר טוב התעקש שלא ארים ידיים ואפנה לד״ר רונן ברנר  מנהל המכון לאונקולוגיה בבית החולים וולפסון חולון.

מיותר לציין את תגובת הסביבה. אני מניחה שהשמועות על בית החולים לא נסתרות מעיניכם.

להפתעת כולם, הוא העמיד אותי על הרגליים. המצב שוב מדרדר והוא לא מרפה.

ד״ר ברנר, נטול כל אגו או מניירות , מקצועי, אמין, רגיש להפליא, מדויק, רציני, לא מנסה למצוא חן ועם זאת אי אפשר שלא להעריץ אותו. (כל מילה נבחרה בקפידה!)

ד"ר ברנר, מלא בכריזמה, נלחם על מטופליו ומנהל צוות מדהים, מקסים שמביא תוצאות.

המכון האונקולוגי תחת ניהולו הוא בפירוש בועה שונה ומיוחדת.

אני תקווה שידעו כולם מי הוא. שמרו עליו! הוא נכס!

בברכה, ענת.

אפריל 2019

לקריאת מאמרים נוספים

עבודת קודש של רופא בישראל

מיותר לציין את תחושת הפחד לשמע המילים חולה סרטן. ואז זה קרה… פגשנו את ד"ר רונן ברנר, מנהל מחלקת אונקולוגיה של ביה"ח וולפסון. יכולותיו האנושיות אינן נופלות מיכולותיו המקצועיות.

למאמר המלא »